מפגש התעסוקה 2008: המעסיקים מציעים לכם פיתוח קריירה

סוף חודש מאי, בחוץ חם והביל, המוני סטודנטים ובוגרים מתקבצים ביריד התעסוקה השנתי של אוניברסיטת תל אביב, מחפשים אחר משרה חדשה ונחשקת, פוגשים את נציגי החברות, ונהנים מגלידות, שתיה ומתנות חינם שהורעפו מכל עבר.

מפגש התעסוקה השנתי של אוניברסיטת תל אביב, ביוזמת היחידה להכוון תעסוקתי של האוניברסיטה, התקיים זו השנה ה- 28, וצוות ג'ובנט יצא למפגש, כדי לסקר - זו השנה החמישית ברציפות - את היריד המוצלח, שכלל הפעם נציגות של למעלה מ- 100 חברות. כבכל שנה, חולק היריד לשלושה תחומים עיקריים: המוקד הטכנולוגי, ובו מרבית החברות והמשרות הפנויות, כלל חברות גדולות כגון Verint ,Microsoft ,Comverse ,HP וצ'ק פוינט. המוקד השני היה הכלכלי-ניהולי, עם חברות כמו P&G ובנקים שונים. המוקד השלישי, הרב-תחומי, כלל בעיקר חברות כוח אדם והשמה.

היריד הפעם הוכיח כי מעבר לתלוש המשכורת, למחפשי העבודה חשובים לא פחות האווירה והיחס שהם מקבלים במקום העבודה, שכן מעסיקים רבים בחרו להדגיש את הפן החברתי המפותח אצלם, כולל טיפוח ההון האנושי והיחס האישי לעובד.

המעסיקים ונציגי החברות השונות, שבאו לראות, להיראות, ולחפש מועמדים מתאימים למגוון המשרות הפנויות לאיוש, פגשו בסטודנטים ובוגרים רבים, אשר גדשו את דוכני החברות. נוכחות מרשימה היתה גם לסטודנטים ובוגרים רבים ממכללות ואוניברסיטאות אחרות, מה שמעיד על פרסומו וחשיבותו של מפגש התעסוקה של אונ' ת"א בקרב הסטודנטים בכל רחבי הארץ. בדוכנים עצמם המתינו לאורך היום נציגים ואנשי גיוס ומשאבי אנוש שהגיעו בכדי לשווק את מקום העבודה שלהם, לתת למחפשי העבודה מידע אודות החברות, אודות הדרישות השונות למשרות ואודות פוטנציאל פיתוח הקריירה בהן.

צוות אתר ג'ובנט מודה לסטודנטים ונציגי החברות שהתראיינו לכתבה, ומאחל הצלחה רבה במציאת משרה למחפשי העבודה!

מאת: רונית שטנגל
ראיונות: הדס שמעוני ותמר הררי
צילום: נעה כהן ושלומית בוגנים-ווילסון
עריכה גרפית: אבנר אלפרוביץ'