מפגש התעסוקה 2005: קטר ההיי-טק ממשיך להוביללמצוא תעסוקה בתחום שלך זה לא דבר פשוט, בעיקר אם אתה סטודנט המוגבל על ידי אילוצי מערכת הלימודים או בוגר תואר שעדיין לא הספיק לצבור ניסיון תעסוקתי. בכל שנה עושה היחידה להכוון תעסוקתי באוניברסיטת תל אביב מאמצים גדולים לסייע לסטודנטים ולבוגרי התארים למצוא תעסוקה במגוון תחומים, הן בתפקידים הנוגעים לרקע האקדמי שלהם, והן ע"י משרות חלקיות אשר יכולות להתאים לסטודנטים שמספר השעות הפנויות שלהם מוגבל. בנוסף לפעילותה השוטפת, מקיימת היחידה אחת לשנה מפגש תעסוקה גדול, שמטרתו לסייע לסטודנטים ולבוגרי התארים להכיר את שוק העבודה ולמצוא תעסוקה.

זו השנה ה-25 לקיומו של מפגש התעסוקה, על רקע היציאה המתמשכת מהמיתון שפקד את המשק הישראלי עד לפני כשנתיים. כמנהגנו בחברת ג'ובנט און-ליין תיעדנו גם השנה את מפגש התעסוקה, שהיה הפעם גדול ותוסס. בין המעסיקים שהשתתפו במפגש פגשנו חברות הנוהגות להשתתף במפגש מדי שנה בשנה, וכן חברות המשתתפות במפגש לראשונה. המעסיקים התחלקו, כמו בכל שנה, בין שלושה מוקדים: המוקד הטכנולוגי שהציע משרות בעיקר בתחום ההיי-טק, המוקד הניהולי כלכלי שהציע משרות בתחומי הכלכלה והניהול והמוקד הרב תחומי בו בלטו בעיקר חברות כוח אדם והשמה.

המוקד הטכנולוגי היה הומה במיוחד השנה, עם הרבה חברות וותיקות וחדשות שהציבו דוכנים גדולים ויצרו קשר עם אלפי מועמדים. מעסיקים אחדים דיברו על תחושה של יציאה מהמיתון ועלייה במספר הצעות העבודה. יחד עם זאת, בוגרים רבים מתחום המחשבים ציינו שלמרות הכל, למי שאין ניסיון קודם קשה מאוד למצוא תעסוקה. גם המוקד הניהולי כלכלי התבלט השנה במספר גדול יחסית של מעסיקים. לעומת זאת, סטודנטים ובוגרים רבים טענו כי המוקד הרב תחומי הולך וקטן משנה לשנה, ודיווחו על ירידה משמעותית במספר הצעות התעסוקה בתחומים כגון חינוך, מדעי החברה ועוד, לעומת שנים קודמות.

הסתובבנו בין הדוכנים השונים ושוחחנו עם המעסיקים ועם הסטודנטים והבוגרים המחפשים תעסוקה. המעסיקים מספרים על דרישותיהם מהמועמדים והתרשמותם ממפגש התעסוקה. הסטודנטים והבוגרים מספרים על ציפיותיהם, על הקשיים במציאת המשרה הרצויה מלווה בתקווה מתמדת. צוות ג'ובנט מודה לכל מי ששיתף פעולה בראיונות ומאחל למחפשי העבודה הרבה הצלחה.

מאת: מיתר סלע

צילום: ליליה לובצ'ינסקי