יריד התעסוקה 2009: המצב במשק? יש מקום לאופטימיות

"המצב במשק". שתי מילים שיכולות לתאר כביכול הכול, אבל גם בכלל לא לדייק. יריד התעסוקה השנתי ה- 29 של אוניברסיטת תל אביב, ביוזמת היחידה להכוון תעסוקתי של האוניברסיטה, התקיים השנה בצל ועל אף המצב במשק. צל דווקא היה מעט חסר ביום חם ולח כמו שיכול להיות יום בחודש יוני במדינת ישראל, אולם גלידה מרעננת שחילקה אחת החברות בהחלט ציננה את מחפשי העבודה.

באופן מעודד, היו ביריד עשרות חברות שבאו לאסוף קורות חיים ולהכיר מועמדים חדשים: המתחם הניהולי והרב תחומי כלל הפעם כ- 40 חברות (כולל חברות השמה), ובנוסף היה מתחם טכנולוגי שכלל כ- 30 חברות. נכון, פחות מבשנים עברו, אבל גם מחפשי העבודה הרבים שפקדו את הדוכנים שמחו לגלות שחברות רבות הפגינו נוכחות ושידרו אופטימיות לגבי הבאות. לנוחות מחפשי העבודה שחיפשו גם שינוי כיוון מקצועי, נכחו ביריד חברות שהציעו מגוון קורסים, השתלמויות או הסבות מקצועיות.

היחידה להכוון תעסוקתי של אוניברסיטת תל אביב חילקה הפעם לכל המבקרים ביריד שי שימושי במיוחד: יומן שנתי לסטודנט (או לעובד שבדרך...) לשנה"ל הבאה, עם פרטי החברות המשתתפות. בנוסף יכלו המבקרים לקבל מגוון מתנות, החל מחידוש מלתחת התיקים האישית, מיני פיצ'פקעס לשימוש משרדי, ועד שוקולדים, סוכריות, עוגיות ושאר מני מטעמים.

מחפשי העבודה הגיעו ליריד בתחושות מעורבות: חלקם עדיין סטודנטים שמחפשים משרה חלקית, אולם "עדיף בתחום הלימודים שלי", אחרים כבר בעלי תואר ראשון, שני ואף דוקטורט, שכיום מתפשרים על משרה, בגלל המצב, ומחפשים שינוי. מה שבטוח, רובם מצפים לקראת ההמשך, או כפי שסיכם אחד מהם: "עדיף לנסות, לשמור על אופטימיות ולהאמין".

צוות אתר ג'ובנט מודה לסטודנטים ולנציגי החברות שהתראיינו לכתבה זו. כולנו תקווה כי המשק יתאושש ויפרח במהרה, ומאחלים למחפשי העבודה הצלחה רבה במציאת המשרה הבאה!

מאת: רונית שטנגל
ראיונות: רונית שטנגל ותמר הררי
צילום: יעקב דב ותמר הררי
עריכה גרפית: שי עזורה