מפגש התעסוקה 2007: הסטודנטים - כוח העבודה העתידיכבכל שנה יצא צוות ג'ובנט אל מפגש התעסוקה באוניברסיטת תל-אביב, לדווח לכם הגולשים מן השמש הקופחת והמחממת, על המגמות החמות בשוק התעסוקה. מפגש זה, באחריות היחידה להכוון תעסוקתי של אוניברסיטת תל אביב ובהפקת "נכס" – חברת בת של אגודת הסטודנטים של אונ' ת"א, הנו המפגש ה - 27 במספר!

לאורך השנים האחרונות, חלה עליה חדה במספר החברות המשתתפות ביריד התעסוקה, מ - 50 חברות בשנת 2004, דרך 70 חברות בשנה שעברה, עד לנוכחות המרשימה ביריד השנה של למעלה מ - 100 חברות. העלייה הזו בכמות החברות המשתתפות בהחלט משקפת את תהליך הצמיחה המתמשך שעובר על המשק הישראלי ב-4 השנים האחרונות.

מפגש התעסוקה המופנה בעיקר לסטודנטים ובוגרים צעירים - שלעתים חווים קושי רב במציאת מקום עבודה, בשל היעדר הניסיון התעסוקתי - הנו חוויה מעודדת ופתרון נפלא לשני הצדדים: המעסיקים ומחפשי העבודה. המפגש מאפשר לחברות המשתתפות חשיפה ישירה מול קהל צעיר מלא מוטיבציה, שיהווה בהמשך הדרך את כוח העבודה העתידי. בעוד הסטודנטים עצמם, נחשפים אל שוק התעסוקה המגוון המחכה להם מחוץ לעולם האקדמאי, לעתים אפילו באקראי, בהליכה בשבילי הקמפוס.

בין הקולות שנשמעו ביריד, נשמע גם קולן של חברות המחפשות מועמדים טריים, ואינן שמות את עיקר הדגש על ניסיון דווקא. רבות מן החברות מוכנות לקבל מועמדים חסרי ניסיון, כל עוד הן מוצאות במועמדים פוטנציאל הבא לידי ביטוי ביכולת למידה מהירה, ביוזמה, התמדה, יכולת עבודה בצוות והתלהבות. כלומר, ניתן מקום רב יותר להיבטי אישיות ופוטנציאל של המועמד ולא רק לניסיון ולידע, אותו תוכלנה החברות לספק בתהליך ההכשרה לעבודה.

השנה, כמו בשנים קודמות, התחלק המפגש לשלושה מוקדים עיקריים: הראשון, המוקד הטכנולוגי שהיווה כ - 70% מהחברות ביריד וכלל חברות כמו: צ'ק פוינט, מטאלינק, אלביט, אינטל ורבות אחרות אשר השקיעו מחשבה רבה ויצירתיות בעיצוב הדוכנים שהיו מרשימים וצבעוניים. המוקד השני היה המוקד הכלכלי ניהולי וכלל חברות כמו: G-Stat, לוריאל, חושן פתרונות הנדסה, בנקים וחברות נוספות, והמוקד השלישי, מוקד רב-תחומי שכלל את תנועת הצופים ובעיקר חברות כ"א והשמה.

החברות הפגינו סבלנות רבה כלפי המועמדים המתעניינים והעניקו מידע נרחב על החברה והמשרות המוצעות. חברות שונות אף עשו מאמץ למשוך את תשומת ליבם של המועמדים ולהגביר את חשיפתם על-ידי חלוקת מתנות גימיקיות נחמדות כגון: עטים, מחזיקי מפתחות, תיקים וממתקים. בנוסף לדוכני החברות, ניתן היה למצוא דוכני אוכל, בגדים, תכשיטים וספרים שיועדו לסטודנטים ולבוגרים הטריים שהתעייפו מהחיפוש אחר המשרה הנכספת ומחלוקת קורות חייהם, ורצו לקחת פסק זמן ולנוח מעט.

האווירה במפגש התעסוקה היתה טובה ומוצלחת, המפגש סיפק מגוון רחב של משרות לסטודנטים, לבוגרים וכמובן שגם לבעלי ניסיון.

צוות ג'ובנט מודה לכל החברות ששיתפו פעולה בכתבה, ומאחל הצלחה רבה למחפשי העבודה!

מאת: שולמית ישראל
ראיונות: שמרית איילון
צילום: מיטל יפת
עריכה גרפית: אבנר אלפרוביץ'