חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

Search by Field

Search by Keyword

Search by Company

All Companies

Create Job Alerts

Jobnet Limudim

Recruiting Companies

קווליטסט סנטר נכסים Scanovate AC נכסים

סיפור הצלחה - מלאני שטיינר, רכזת גיוס, IDT GLOBAL / הדס שמעוני

רק בינואר השנה עלתה מלאני שטיינר, 24, מדרום אפריקה לישראל וכבר חצי שנה עובדת בחברת IDT שבירושלים. עם הרבה אהבה למולדת, מלאני שסיימה תואר ראשון לפסיכולוגיה ארגונית בקייפטאון, קיוותה להתחיל דרך חדשה בישראל ולפתח קריירה בתחום משאבי האנוש. מלאני מצאה את עבודתה כרכזת גיוס, בחברת IDT GLOBAL, לפני כ- 6 חודשים, באמצעות אתר Jobnet.
בעברית רהוטה סיפרה לנו מלאני על חברה שהיא קיבוץ גלויות, המשמשת לעובדיה חממה חברתית.

מלאני מספרת:
"גדלתי כציונית ביוהנסבורג שבדרום אפריקה ותמיד הרגשתי חיבור עז לישראל. בדצמבר 2006 סיימתי תואר בפסיכולוגיה ארגונית ורציתי לבסס את עצמי בארץ. חודש לאחר מכן עליתי לארץ בעקבות אחותי, במסגרת תוכנית "מסע" המאפשרת לסטודנטים מהתפוצות לעשות סטאז' בתחום בו התמחו, ללא אישור עבודה או אזרחות. באמצע הסטאז' שעשיתי בארגון לייעוץ אסטרטגי, התחלתי לחפש עבודה".

כיצד ניהלת את תהליך חיפוש העבודה?
"כעולה חדשה ללא ניסיון ועם תואר מחו"ל, עברתי קשיים רבים במהלך החיפוש. החלטתי לשלוח קורות חיים בעצמי דרך האינטרנט, ללא עזרה מחברות השמה, כאשר לאתר ג'ובנט הגעתי דרך המלצה מארגון המסייע לעולים חדשים. תהליך החיפוש בג'ובנט היה קל ובשפה האנגלית, כך שעל ידי לחיצה על מנוע החיפוש הגעתי לרשימת משרות בתחום משאבי אנוש, אדמיניסטרציה, אך גם חינוך והדרכה".    


מיכל מואב ומלאני שטיינר במשרדי IDT

כיצד הגעת בסופו של דבר ל- IDT ?
"קיבלתי מספר הצעות לתפקיד הוראה באנגלית, אולם הייתי נחושה בדעתי למצוא עבודה כאשת כוח אדם.
IDT חזרו אלי לאחר יומיים עם הצעה לתפקיד רכזת גיוס שמאד מצאה חן בעיני, אך לא יכולתי להתחיל לעבוד באופן מיידי, מכיוון שעדיין הייתי בתוכנית "מסע" ולא היה לי אישור עבודה. כמה ימים לאחר מכן קיבלתי את האישור ומיד הוזמנתי על ידי רכזת הגיוס ליום פתוח, על מנת להתרשם מהחברה ולעבור מבחן ביישומי מחשב. תוך זמן קצר עברתי שני ראיונות, בעיקר באנגלית, עם מנהל מחלקת הגיוס ומפקחת הרכזות, שהתרשמו ממני וקיבלו אותי לעבודה למרות שלא היה לי ניסיון".   

בתור מועמדת ללא ניסיון, איך הרשמת את המראיינים?
היה בי רצון חזק להתקבל לתפקיד ולכן, בראיון דיברתי עם הרבה מוטיבציה ועם ברק בעיניים. הדגשתי עבודות בעלות משמעות לתפקיד, כמו עבודות אדמיניסטרציה שונות שלקחתי בהן חלק באוניברסיטה, קורסים וסדנאות בנושא משאבי אנוש, וכמובן את הסטאז'. ואכן מנהל המחלקה התרשם ממני מבחינה אישית וקיבל אותי לעבודה".

מיכל מואב, מנהלת ערוצי גיוס - על החברה:
"IDT GLOBAL היא חברת בת של ענקית התקשורת האמריקאית, הרביעית בגודלה בארה"ב, IDT Corporation, שבבעלותו של היהודי האמריקאי האוורד ג'ונס. החברה שנוסדה ב- 2002, מפעילה מוקדים טלפוניים בינלאומיים ומספקת שירות לחברות אמריקאיות ואירופאיות מהמובילות בעולם, ביניהן NETGEAR , McAfee ועוד.
סניפי החברה ממוקמים בירושלים, באר שבע, תל אביב ובקרוב יפתח סניף נוסף בצפת. מועסקים בה למעלה מ- 800 עובדים דוברי אנגלית ושפות אירופאיות כגון: צרפתית, גרמנית, איטלקית, פינית, דנית והולנדית, במגוון תפקידי שירות לקוחות, מכירות, תמיכה טכנית ועוד. החברה מציעה לעובדים הכשרה על מוצרי הלקוח, עבודה מאתגרת ואפשרויות קידום".
  
איך הייתה הקליטה שלך כאן, מבחינה מקצועית וחברתית? 
"עברתי הכשרה 'ON THE JOB' במשך כשלושה ימים ומהר מאד נכנסתי לתפקיד והשתלבתי בצוות. אני עובדת בצוות שהוא קיבוץ גלויות בפני עצמו, כאשר הוא מורכב מחמש רכזות גיוס ומפקחת, העולות ממדינות שונות: ארה"ב, רוסיה, קנדה, גרמניה ואני מדרום אפריקה. האווירה מאד נעימה והמקום רגוע ללא לחץ. תמיד אפשר לשאול שאלות ויש אפשרות להתקדם ולהתפתח. במהלך הזמן הטילו עלי סמכויות נוספות כמו להציג את החברה בפני המועמדים החדשים ביום הפתוח".

איזו מן חברה היא IDT, מבחינת אווירה ואנשים?
"IDT היא חברה שמרגישים בה חו"ל כאשר משתלבים פה עובדים ממגוון מדינות והשפה המדוברת פה היא אנגלית. היתרון בחברה זו, בעיקר לעולים חדשים כמוני, הוא האפשרות לפגוש אנשים נפלאים מאותו רקע הדוברים שפת אם זהה ועוברים את אותם קשיי עלייה. בדרך זו חווית העלייה מתרככת ונוצרים קשרים אמיתיים. החברה אשר אוהבת את ישראל בעלת צביון ציוני, לכן היא רואה חשיבות בטיפוח עולים חדשים העובדים בה באמצעות מתן עזרה עם בירוקרטיה ודלת פתוחה בכל עת. מעבר לכך, ישנן הטבות רבות לעובדים כגון  שיעורי אולפן וחדר כושר עם מאמן אישי בבניין". 

את מרוצה כאן?
"זו הצלחה גדולה בשבילי בכך שתוך זמן קצר, לאחר שעליתי מדרום אפריקה מצאתי עבודה מקצועית בישראל, למרות קשיי השפה, המנטאליות החדשה וחוסר הניסיון. כל יום אני לומדת כאן משהו חדש ומתאקלמת בארץ בצורה יוצאת דופן דרך החברה. אני גאה להיות חלק מחברה ידועה כזו בעלת שם עולמי".

יש לך המלצות למחפשי עבודה?
"למרות שאני התמקדתי באינטרנט, אני ממליצה לחפש בכל דרך, אם באמצעות חברות השמה, עיתונים או חברים ומשפחה, ולהציף את החברות השונות בקורות חיים. בנוסף, חשוב להתייעץ לפני תהליך החיפוש עם אנשי מקצוע, ולבדוק דרך האינטרנט על התחום שאליו רוצים להיכנס, מבחינת דרישות התפקיד, תנאים ועוד".

מיכל, על שיתוף הפעולה עם ג'ובנט:
"אתר ג'ובנט משמש אחד המקורות המרכזיים שלנו לגיוס עובדים, דרכו אנו זוכים לחשיפה משמעותית בקרב אוכלוסיות שונות. הממשקים שלנו עם האתר מאד נוחים, יש לנו מעל 10 משרות שאנו מעדכנים ברמה יומיומית. אני מקבלת מענה מיידי מנציגות האתר לכל בקשה ומאד מרוצה מהשירות. מעבר לכך, האתר ידידותי ונוח לשימוש".  


לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

מחפשים עבודה? 

מחפשים עובדים? 

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית

 
Students Discharged Soldiers Jobs Accessibility Statment
Facebook Linkedin