חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

Search by Field

Search by Keyword

Search by Company

All Companies

Create Job Alerts

Jobnet Limudim

Recruiting Companies

סנטר נכסים gotfriend נרשמים טיב טעם

סיפור הצלחה – הלית ברנע, מנהלת פרויקטים ודוד בירין, ראש צוות פיתוח, אומניסיס בע"מ / הדס שמעוני

זהו סיפורם של הלית ברנע ודוד בירין, בני 29, שמצאו את עבודתם בחברת אומניסיס, המתמחה בהנדסת מערכות ופיתוח תוכנה: הלית כמנהלת פרויקטים ודוד כראש צוות בחטיבת התוכנה. אצל שניהם מדובר בתפקיד שני, כאשר לאחר כשנה וחצי, בהן עבד כל אחד בחברת הייטק, ביקשו להתקדם ולהתפתח לתפקיד מאתגר יותר בחברה שונה. שניהם מצאו את עבודתם באומניסיס בע"מ באמצעות אתר ג'ובנט.   

על חברת אומניסיס:
אומניסיס הינה חברה מובילה בתחומי הנדסת מערכות, פיתוח תוכנה ובדיקות. מאז היווסדה ב- 1995, פועלת אומניסיס להצלחת לקוחותיה במגזרים השונים. בחברה מועסקים כ- 100 עובדים, באמצעותם מספקת החברה פתרונות לחברות המובילות ביותר במשק הישראלי בתחומים שונים, כגון: ביטחון, תעשיה, גופים פיננסים וכדומה.


(מימין): דוד בירין והלית ברנע במשרדי חברת אומניסיס בע"מ

סיפור ההצלחה של הלית ברנע
הלית ברנע, מהנדסת תעשייה וניהול, סיפרה לנו בלהט על החיפוש המקצועי ומסלול הקריירה האישי שלה, החל מהתואר הראשון בטכניון, התנסותה הראשונה כמנהלת פרויקטים ומנתחת מערכות בחברת הייטק ועד שהתקבלה לתפקיד מנהלת לקוחות ופרויקטים בחטיבת התוכנה של חברת אומניסיס, לפני כשבעה חודשים.    

מה את אוהבת בתחום ניהול הפרויקטים?
"בטרם החלטתי ללמוד הנדסת תעשייה וניהול חקרתי כיוונים רבים, כמו משפטים, מחשבים וכלכלה, והגעתי למסקנה שתחום זה, המשלב כמה תחומי פעילות מגוונים יחד, דורש אחריות וניהול ועונה על יכולותיי ורצוני. תפקידי בחברה דורש ראייה מערכתית, יכולת בניית פרויקט מתחילתו ועד סופו ותיאום בין מספר גורמים בחברה".

למה עזבת למעשה את עבודתך הקודמת?
"הסיבה הרשמית לעזיבתי היא טיסה לירח דבש לדרום אמריקה. אולם הסיבה האמיתית נעוצה בכך שהגעתי למיצוי ולא הייתה לי אפשרות לצמוח ולגדול בחברה. אמנם רכשתי את הניסיון העיקרי שלי באותה חברה והתמחיתי במגוון נושאים, כמו אפיון וניתוח מערכות, ניהול פרויקטים ומוצר, אפיון לקוח ועוד. אך כעבור שנה וחצי הרגשתי חוסר סיפוק מקצועי והתקדמתי לכל הכיוונים האפשריים".

מה היה תפקיד חלומותיך?
"חיפשתי אחר תמהיל מסוים של מאפיינים במשרה, שיאפשר לי להתקדם מבחינה מקצועית. חיפשתי משרה שבה תהיה לי היכולת לשלוט על תהליך הפרויקט מ- א' ועד ת'. שלחתי קורות חיים לתפקידים עם דרישה ליזמים בנפשם, בעלי מוכנות להשקעה, ניסיון רב והרבה מוטיבציה. מבחינת עולם התוכן, מאז ומתמיד רציתי להשתלב בעולם מערכות המידע ולטפל בפרויקטים עתירי משאבים והיקפים".

לאחר שחזרת מהטיול, היכן הפצת את קורות החיים?
"שלחתי קורות חיים באופן ממוקד דרך אתר הדרושים ג'ובנט. למרות התפוצה הנקודתית חזרו אליי הרבה חברות, כאשר לבסוף התחרות בין אומנסיס לחברה נוספת הייתה די צמודה".

מה משך אותך בסופו של דבר לאומנסיס?
"החלטתי לבחור באומניסיס משני טעמים. ראשית, המראיינים, ביניהם, מיכל ישראלי, מנהלת משאבי האנוש ואיתי שטרן, מנהל חטיבת הפיתוח – מצאו חן בעיניי מאד. השיחה במהלך הראיונות הייתה ברמה אישית יחד עם שאלות מקצועיות שהעידו על איכות ורמה טכנולוגית גבוהה. מעבר לכך, כשהמתנתי במסדרון הבחנתי בסביבת העבודה הדינמית, בסיוע ובתמיכה ההדדית בין המפתחים בחטיבת התוכנה והרגשתי שזו משפחה.
שנית, תמהיל התפקיד באומניסיס נראה לי נכון יותר עבורי בשלב זה של הקריירה, הכולל עיסוק עם Moss (פלטפורמה לניהול ידע של מיקרוסופט) ופרויקטי הטמעה בארגונים גדולים ואסטרטגיים בשוק הישראלי".

כיצד נערכה הכניסה לתפקיד מנהלת לקוחות ופרויקטים?
"מתחילת דרכי בחברה קיבלתי יד חופשית להוכיח את עצמי ולמצות את הפוטנציאל שבי. אך יחד עם זאת קיבלתי ליווי מקצועי מאיתי וחפיפה עם מנהלת פרויקטים נוספת, דרכה למדתי על הלקוחות, ההיסטוריה שלהם ועמידה בנדרש מאיתנו בכל שלבי הפרויקט. תהליך הקליטה שלי בחברה התבצע תוך שיתוף פעולה וסיוע מלא מצד ההנהלה והעובדים הנוספים בצוות החטיבה ומהר מאד נכנסתי לעניינים".

על כמה פרויקטים את עובדת כיום?
"כעת יש כ- 20 לקוחות באמתחתי, כאשר בממוצע לכל לקוח 2 עד 3 פרויקטים".
 
במה מתבטא ייחודה של אומניסיס?
"ייחודה של החברה נובע ללא ספק מהסינרגיה שבין התרבות הארגונית, המחויבות להצלחת לקוחותינו כערך מרכזי של החברה ותחומי ההתמחות המגוונים בהם אנו עוסקים. כיף לבוא בבוקר לעבודה,   התחושה היא של משפחה בה כולם מחוברים אחד לשני. ההרגשה היא שכל העובדים לצידך מתגייסים להצלחת החברה ומוכוונים למטרה".

למעשה במסגרת תפקידך את משמשת כשגרירה של אומניסיס, האם את מרוצה ממקומך כיום?
"בהחלט. מה שנקרא, התפוצה הממוקדת הצליחה. תפקידי מאתגר ומרתק ואני מרגישה שיש לי המקום לעצב אותו ולהכניס תהליכי עבודה חדשים שנראים לי ולחברה כנכונים. מעבר לזה, יש לי הרבה מקום לגדול ולהתפתח באומניסיס, ללמוד מהמומחים ומניסיונם, ולתרום מניסיוני האישי".

סיפור ההצלחה של דוד בירין
בדומה להלית, לאחר סיום לימודי התואר והתמחות ראשונה כמפתח במיקור חוץ, החל דוד בירין את תפקידו השני באומנסיס כמפתח NET. ללא ידע ב-  SharePoint. לאחר שעבר מטעם החברה קורס MOSS והוכיח שיש ביכולתו להוביל צוות, קודם דוד לתפקיד ראש צוות בחטיבת התוכנה. לאחר שמונה חודשים בלבד בחברה, במסגרת תפקידו החדש, אחראי דוד על שלושה מפתחי תוכנה. כיום, במקביל לתפקידו הנוכחי, מעביר דוד הדרכות MOSS במכללת ג'ון ברייס הדרכה מטעם החברה.

מה היה חסר לך במקום העבודה הקודם?
"הטכנולוגיות אליהן נחשפתי היו מיושנות יחסית וכן לא ראיתי אופק מקצועי. חיפשתי משרה שתאתגר אותי".

לאילו משרות הגשת מועמדות?
"ניסיתי לאתר ארגון שמשקיע בעובד ומפתח אותו מבחינה אישית ומקצועית, חברה שתעניק לעובד יחס אישי, תנאים הוגנים וקורסים והכשרות במהלך הזמן. העדפתי לשלוח קורות חיים למשרות מלאות שאינן במסגרת אאוטסורסינג, בחברה שבה אשתקע לטווח הארוך".

מה היו השיקולים שהביאו אותך לבחור דווקא באומניסיס?
"קודם כל, ארז הררי, מי שכיהן כ- CTO דאז, מאד הרשים אותי במהלך הראיון. נשאלתי שאלות די קשות הקשורות לצורת החשיבה שלי ויכולת הבנה ולא רק שאלות ידע טכני. די הופתעתי שהתקבלתי. בנוסף, פרופיל המשרה ותחומי פעילותה של החברה מאד מצאו חן בעיניי. באותו יום נכנסתי לראיון עם מיכל, מנהלת משאבי אנוש, תוך כמה ימים זומנתי לראיון עם איתי, ראש חטיבת התוכנה ועופר המנכ"ל ולאחר יום ראיונות נוסף הודיעו לי שהתקבלתי". 

במהלך השנה וחצי בהן אתה באומניסיס, כיצד התרשמת מהחברה?
"התחלתי כמפתח תוכנה כחלק מצוות פיתוח ולאחר 8 חודשים קודמתי לתפקיד ראש צוות. הידע המקצועי שלי התרחב והשתפר פלאים ואני מרגיש שאני מתמקצע ומאותגר מיום ליום. בזכות אומניסיס נחשפתי למערכת ה- MOSS, טכנולוגיה בגרסה מתקדמת (2007) והיום אני מדריך הקורס בג'ון ברייס מטעם החברה".

היכן אתה רואה עצמך בעוד כמה שנים?
"אני בהחלט רואה עצמי באומניסיס לטווח הארוך, כאשר יש לי כיוונים רבים להתפתח ולגדול. כמו כן, כעובד החברה אני רואה עצמי כחלק ממערכת ומרגיש מחוייב להביא הישגים לחברה. הצלחותיי האישיות הן הצלחות החברה". 

מיכל ישראלי, מנהלת משאבי האנוש של אומנסיס, מספרת על שיתוף הפעולה עם אתר ג'ובנט:
"אנו עובדים עם אתר ג'ובנט כבר מספר שנים ומאד מרוצים. ג'ובנט מבחינתנו מהווה את אחד הערוצים היעילים ביותר לגיוס עובדים, הן לחברות המפרסמות והן למחפשי העבודה. בהשוואה לאתרים אחרים, אני מרגישה שמג'ובנט אנו מקבלים את המספר הרב ביותר של קורות חיים ממוקדים".

כמה מילים לסיום לכל המועמדים שמחפשים עבודה בימים אלו:
"לפני שפונים לחפש משרה, יש להבין מה הכיוון שאתה כמועמד מעוניין להתמקד בו. בנוסף, למקרה שלא צלחת את תהליך הגיוס, לא אומר שאינך טוב, אלא פשוט שככל הנראה אתה לא מתאים בנקודת הזמן הספציפית לתפקיד. חשוב לא להתפשר בחיפוש עבודה ולנסות למצוא את התפקיד והחברה בה תוכל למצות את הפוטנציאל הטמון בך לאורך זמן ולהגיע להגשמה עצמית".

לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותך:

> מחפשים עבודה? 
>
מחפשים עובדים? 
> כתיבת קורות חיים

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית  

 
Students Discharged Soldiers Jobs Accessibility Statment
Facebook Linkedin